środa, 18 grudnia 2013

Wigilijne stroiki na stół

Jak co roku już od kilku lat najpierw dla siebie później dla znajomych robię stroiki na stół.Zdjęcia nie oddają ich uroku, ale są naprawdę bardzo ładne i trwałe.
Mam w ogrodzie różne zielone i srebrne świerki  i jeszcze jałowce i z nich robię podkład, a następnie dekoruje, szyszkami pomalowanymi na złoto, dodaję różne a to bombki, jabłuszka, wstążeczki i koraliki i w centralnym miejscu mocuję dekoracyjną świecę. 
Taki stroik zdobi stół na kilka tygodni. Świeca jak się wypali można zamontować drugą. Świąteczne stroiki daję swoim koleżankom, znajomym i bliskim. Co roku robię ich kilkanaście i co roku są ładniejsze. Przygotowania do zrobienia ich zaczynam już po świętach bo po nich można kupić ozdoby przecenione, a  szyszki zbieram od czerwca w słoneczne dni wtedy są suche i otwarte i pełne uroku. Został o mi jeszcze zrobić jeden stroik dla siebie bo bardzo lubię jak już po Wigilii posprzątam stół i na środku postawię palący się stroik.
Serdecznie zapraszam do zrobienia takiego stroika cieszy oko i wprowadza świąteczny nastrój .Pozdrawiam serdecznie moich odwiedzający mojego bloga i im dedykuję te stroiki.

4 komentarze:

 1. Stroiki przesliczne, pelne pomyslow. milo Cie widziec,,pozdrawiam .)

  OdpowiedzUsuń
 2. Alicjo bardzo mi miło,że do mnie zaglądasz.Serdecznie Cię pozdrawiam,życzę Ci radości ducha ,samych pogodnych dni i nieustającego uśmiechu na twarzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne stroiki. Widać jakich pięknych materiałów używasz. Są śliczne. Świąteczne. Podziwiam Twoja pracę i życzę wesołych Świat Bożego Narodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne te stroiki,bombki też cudne,ja zdążyłam zrobić w tym roku "aż" dwie takie,bardzo dziękuje za słowa uznania dla moich prac,jeśli chodzi o wykrój na anioła śpiocha to oczywiście nie ma problemu ,tylko proszę przypomnij się po świętach bo teraz czasu brak,choinka stoi ubrana i czeka jeszcze na anioła który ma zawisnąć na jej szczycie,wiec muszę się za niego w końcu wsiąść,pozdrawiam i życzę zdrowych,spokojnych i radosnych świąt.

  OdpowiedzUsuń